Varsel til innbyggerne i Høylandet kommune.

Koronaviruset

Her finner du oppdatert informasjon om koronasituasjonen i Høylandet kommune:    Klikk her for informasjon         

 

Hjort- og elgbørs for 2021

Hjort- og elgbørs for 2021

Her finner du oversikt og bilder over årets hjorteviltjakt.

Hjort- og elgbørsen vil bli oppdatert hver ettermiddag/kveld.

All informasjon om felte dyr og bilder sendes til Inger Sofie, mob. 416 41 229.

Når det gjelder publisering av bilder, vil det vurderes nøye til hvilke bilder som legges  ut. Om dere ikke har bilder av dagens "fangst" tas det gjerne imot pene jakt- og stemningsbilder.
Totalt skal det felles ca. 200 elg og 50 hjort, så det ligger an til å bli en fyldig børs i år.

Til dere som skal ut å jakte i år - skitt jakt!

Ønsker du å se bilde for hver skytter, klikk på navnet til denne.

Nedenfor tabellen finnes en bildeserie med jakt- og stemningsbilder. Klikker du på bildene vil du få de i større format. 

Her finner du hjort og elgbørsen for 2020

Disse valdene er ferdige med årets jakt:

1.     Almås Jaktlag

2.     Hognes

3.     Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen

4.     Almås 2

5.     Flått

6.     Øie 1

7.     Bjørlia

8.     Grongstad jaktlag

9.     Eid/Eidsmoen

10.  Tyldym/Børstad og Okstad

 


På bildet:  Rosendal jaktlag

Klikk for stort bilde  

Hjort og elgbørs for 2021

Hjort- og elgbørs for 2021
Dato Type/alder Alder/kg Skytter Vald
02.09. Fjordhind Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
10.09. Hjortebukk Georg Mjøsund Hammer Jaktlag
26.09. Ku Ole Inge Raaum Råm Jaktlag
25.09. Okse 7 spir /2,5 år Kristian Sørvig Eid/Eidsmoen
25.09. Fjorku Per Ivar Aavatsmark Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
25.09. Okse 3 spir Ellen Mørkved Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
25.09. Fjorokse Karl Brøndbo Brembu 1
25.09. Elgku Isak Mjøsund Hammer Jaktlag
25.09. Okse 20 spir Benjamin Johannes Aune Johannessen Aune/Aar/Aarmo
25.09. Kalv Paul Ertsås Flått Jaktlag
25.09. Fjorokse Margrethe Steen Flått Jaktlag
25.09. Okse 15 spir Jan Magne Råum og Kristoffer Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
25.09. Okse 2 2 spir Jørgen Sagvik Aune/Aar/Aarmo
25.09. Okse 2,5 Sonde Aasbø Flått Almås Jaktlag
25.09. Fjorku Erik Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
25.09. Kalv Stig Olav Barlien Vika Jaktlag
25.09. Okse 7 spir Kjetil Kjølstad Vika Jaktlag
25.09. Fjorokse Sverre Olav Kjølstad Lona
25.09. Okse 9 spir Alexander Mollan Lona
26.09. Okse 10 spir Knut Arne Almås Tyldum/Okstad/Børstad
26.09. Kukalv Kristoffer Borgan Øie Jaktlag
26.09. Oksekalv Stein Ove Skogen Øie Jaktlag
26.09. Ku 141 kg Bård Roaldseth Grongstad Jaktlag
26.09. Fjorokse Svein Erik Kjølstad Hognes Jaktlag
26.09. Fjorokse 2 spir Jo Øie Kjølstad
26.09. Fjorokse 2 spir Nils Olav Kjølstad Kjølstad
26.09. Okse 123kg 2,5 år Eirik Østerhaug Bjørlia
26.09. Okse 2 spir/151 kg Stig Lasse Rosendal Rosendal Jaktlag
26.09. Okse 4 spir/143 kg Kai Magne Rosendal Rosendal Jaktlag
26.09. Ku 149 kg Kai Magne Rosendal Rosendal Jaktlag
26.09. Fjorokse Leiv Helsingen Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
26.09. Okse Pål Joar Ertsaas Flått Jaktlag
27.09. Okse 2 spir/131 kg Johannes Rosendal Vikan Rosendal Jaktlag
27.09. Fjorku Isak Flataas Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
27.09. Fjorokse Hanne Aarmo Aune/Aar/Aarmo
27.09. Fjorku Ole Jørgen Kjøglum Almås Jaktlag
27.09. Fjorokse Johannes Grongstad Almås Jaktlag
27.09. Kalv Rune Saur/Ola Sigurd Grongstad Almås Jaktlag
27.09. Fjorokse 1 spir Åge Hammer Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
27.09. Fjorokse 2 spir Åge Hammer Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
27.09. Fjorokse Ståle Moa Almås 2
27.09. Okse 11 spir Nils Olav Kjølstad Kjølstad
27.09. Okse 11 spir Kristoffer Borgan Øie Jaktlag
27.09. Fjorokse Stig Olav Barlien Vika Jaktlag
27.09. Kalv Ketil Kjølstad Vika Jaktlag
28.09. Fjorokse Stig Olav Barlien Vika Jaktlag
28.09. Ku Kristoffer Borgan Øie Jaktlag
28.09. Fjorokse 2 spir Jørn Pedersen Grongstadnesset
28.09. Fjorku Bjørnar Blengsli Eid/Eidsmoen
28.09. Kukalv Tormod Skara Kjølstad
28.09. Fjorku John Anders Brembu Brembu 1
28.09. Kalv Kjetil Lindgjerdet Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
29.09. Okse 5 spir Bent Inge Saur Lona
29.09. Okse 5 spir/195 kg Helge Heggland Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
29.09. Fjorku Mathias Gartland Brembu 2
29.09. Fjorokse Ulrik Brøndbo Råm Jaktlag
29.09. Okse 12 spir Eirik Østerhaug Bjørlia
29.09. Fjorokse 2 spir Helge Gundersen Grongstadnesset
29.09. kalv Bjørn Ola Kringen Flått Jaktlag
29.09. Fjorokse Lasse Saur Hognes Jaktlag
30.09. Fjorokse Magnus Brøndbo Almås Jaktlag
30.09. Fjorokse 2 spir Sturla Kjøglum Grongstadnesset
30.09. Tvillingkalv Magne Olav Sellæg Tyldum/Okstad/Børstad
30.09. Kalv u/mordyr Magne Olav Sellæg Tyldum/Okstad/Børstad
30.09. Tvillingkalv Ove Flått Almås Jaktlag
30.09. Okse 12 spir Karl Magne Grannes Grongstad Jaktlag
30.09. Fjorokse Johan Romstad Almås 2
01.10. Fjorokse Snorre Erlend Grongstad Grongstad Jaktlag
01.10. Fjorokse Audun Hognes Hognes Jaktlag
01.10. Okse 8 spir Oddvar Aardal Lona
01.10. Fjorku Karl Sigurd Kjølstad Kjølstad Jaktlag
01.10. Hjort 12 spir Leiv Helsingen Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
02.10. Okse 9 spir Thomas Aune Halbostad Lauvåsen Råmoen Jaktlag
02.10. Ku Turid Marie Brembu Brembu 1
02.10. Oksekalv Ulrik Brøndbo Råm jaktlag
02.10. Fjorokse Bjørnar Blengsli Eid/Eidsmoen
02.10. Fjorokse Ulrik Brøndbo Tyldum/Okstad/Børstad
02.10. Kalv John Anders Brembu Brembu 1
02.10. Ku Lone Mjøsund Hammer Jaktlag
02.10. Kalv Georg Mjøsund Hammer Jaktlag
02.10. Okse 2 spir/131 kg Jogeir Saur/Johannes Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
02.10. Ku Magne Andreas Raaum Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
03.10. Kalv Erlend Okstad Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
03.10. Hjort fjorhind 45 kg Arve Rosendal Rosendal Jaktlag
03.10. Ku Steinar Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
03.10. Ku Bård Arne Mjøsund Hognes Jaktlag
04.10. Kalv Paul Ertsaas Flått Jaktlag
04.10. Kalv Martin Helgesen Øie 1
05.10. Fjorhind Isak Flataas Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
05.10. Fjorku Torkild Tveraa Flått Jaktlag
05.10. Ku 134 kg Johannes Grongstad/Magnus Brøndbo Almås Jaktlag
06.10. Fjorku Stein-Erik Saur Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
06.10. Fjorku Morten Johan Brøndbo Øie 1
07.10. Trillingkalv 27 kg Steinar Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
07.10. Fjorku Morten Johan Brøndbo Øie 1
07.10. Okse 9 spir Vidar Grongstad Øie 1
07.10. Kalv Ole Jørgen Kjøglum/Magnus Brøndbo Øie 1
08.10. Fjorku Jørn Pedersen Grongstadnesset
08.10. Hind Ellen Mørkved Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
09.10. Ku Silje Merethe Brøndbo Brembu 2
09.10. Fjorokse Martin Mjøsund/Svein Erik Kjølstad og hunden Rickie Hognes Jaktlag
09.10. Kalv Stig Lasse Rosendal Rosendal Jaktlag
09.10. Kalv Jonsi Råm Jaktlag
09.10. Fjorku 155 kg Ellen Mørkved Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
10.10. Okse 6 spir Ole Jørgen Kjøglum Almås Jaktlag
10.10. Ku Ole Jørgen Kjøglum Almås Jaktlag
10.10. Fjorokse Arnt Birger Grannes Grongstad Jaktlag
10.10. Ku Erling Lundstadsveen Eid/Eidsmoen
10.10. Fjorokse Iver Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
10.10. Okse 4 spir/156 kg Knut Mørkved Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
10.10. Kalv Terje Vika Jaktlag
11.10. Okse 9 spir Per Stensland Hammer 2
11.10. Fjorku 115 kg Svein Tyrhaug Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
12.10. Fjorokse Ivar Løtvedt Hammer 2
12.10. Okse 2,5 år Signy Vika Jaktlag
12.10. Fjorhind Magnus Hognes Aavatsmark Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
13.10. Okse 16 spir Karstein Øie/Jan EInar Dahl/Erling Lundstadsveen Eid/Eidsmoen
13.10. 2 kalver Helge Gundersen Grongstadnesset
13.10. Okse 8 spir Kjetil Vika Jaktlag
13.10. Okse 12 spir/206 kg Ragnar Kjøglum Bjørlia
15.10. Fjorokse 4 spir/158 kg Børge Henden Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
15.10. Fjorku Steinar Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
16.10. Okse 4 spir/198 kg Børge Henden Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
16.10. Fjorku Jan Einar Dahl Grongstad Jaktlag
16.10. Fjorku Kåre Egil Kjøglum Grongstadnesset
16.10. Fjorokse 2 spir Magne Andreas Raaum Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
16.10. Fjorku Robin Franzen Almås Jaktlag
16.10. Ku John Berntsen Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
16.10. Okse 12 spir John Berntsen Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
16.10. Tvillingkalv Leiv Helsingen Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
16.10. Fjorku 94 kg Konrad Grongstad Bjørlia
17.10. Fjorku 111 kg Rune Flataas Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
17.10. Kalv Borgny og Svein Erik Kjølstad Hognes Jaktlag
17.10. Fjorokse Karl Brøndbo Brembu
17.10. Kalv Ole Jo Brembu Brembu
18.10. Fjorhind 54 kg Arnstein Kjøglum Eid/Eidsmoen
20.10. Fjorku Lars Olav Moen Kjølstad
21.10. Hjort 6 spir Isak Flataas Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
22.10. Fjorokse 2 spir Alvin Søyseth/Arild Sæterbø Kjølstad
22.10. Hjort 8 spir Bjørnar Johannessen Aune/Aar/Aarmo
22.10. Hjort 6 spir/80 kg Johannes Rosendal Vikan Rosendal Jaktlag
22.10. Tv. kalv Lasse Saur Hognes Jaktlag
23.10. Okse 7 spir Lise Tyrhaug Kjølstad
23.10. Fjorku Arnt Birger Grannes og Sander Grongstad Grongstad Jaktlag
23.10. Okse 11 spir Erlend Okstad Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
23.10. Okse 16 spir Ståle Moa Almås 2
23.10. Tv.kalv Ragna Saur Hognes Jaktlag
23.10. Okse 8 spir Tor Erik Wibe/Ivar Skarland Råm Jaktlag
23.10. Ku Knut Arne Almås Tyldum/Okstad/Børstad
24.10 Fjorku Bjørnar Johannessen Aune/Aar/Aarmo
24.10. Fjorokse Erik Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
24.10. Kukalv 51 kg Arve Rosendal Rosendal Jaktlag
24.10. Fjorokse Kjetil Vika Jaktlag
26.10. Kalv 23 kg Arnstein Kjøglum Bjørlia Jaktlag
30.10. Kalv 60 kg Sander Grongstad Grongstad Jaktlag
30.10. Fjorokse 89 kg Morten Brøndbo Almås Jaktlag
30.10. Hjort 7 spir Arve Rosendal Rosendal Jaktlag
30.10. Hjortekalv Johannes Rosendal Vikan Rosendal Jaktlag
31.10. Kalv Morten Brøndbo Almås Jaktlag
31.10. Fjorokse 2 spir Ane Johanna Romstad Almås 2
31.10. Ku Margrethe Steen Flått
01.11. Fjorku Jogeir Saur Tyldum/Okstad/Børstad
05.11. Bukk 9 spir/ 94 kg Åge Hammer Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
03.11. Ku Alf Mjøsund Bjørlia
05.11. Okse Mathias Melhus Tyldum/Okstad/Børstad
06.11. Fjorku Bård Roaldseth Grongstad Jaktlag
06.11. Okse 5 spir Morten Johan Brøndbo Øie 1
07.11. Ku Ivar Skarland Råm Jaktlag
07.11. Bukk 9 spir Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
13.11. Okse 3 spir Magnus Brøndbo Øie 1
13.11. Fjorku Ole Jørgen Kjøglum Grongstadnesset
14.11. Tvillingkalv Hunnkjønn Alf Mjøsund Bjørlia
14.11. Fjorokse 2 spir Arnstein Kjøglum Bjørlia
14.11. Oksekalv Bjørnar Blengsli/Karstein Øie Eid/Eidsmoen
14.11. Ku 138 kg Arnt Birger Grannes Grongstad jaktlag
15.11. Hjort 7 spir Arnstein Kjøglum Eid/Eidsmoen
17.11. Hjort 11 spir Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
20.11. Fjorokse Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
20.11. Hjortekalv 47 kg Steinar Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
20.11. Hjortekalv 38 kg Steinar Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
20.11. 2 kalver Ku funnet død Erik Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
20.11. Hind 78 kg Steinar Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark Jaktfelt
21.11. Ku Lars Magnus Almås Øie Kjølstad
21.11. Kalv Odd Einar Vibstad/Sverre Lilleberre Kjølstad
21.11. Hjortekalv 39 kg Erling Lundstadsveen Eid/Eidsmoen
21.11. Fjorku Tor Willy Rosenvinge/ Johannes Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
29.11. Ku og kalv bosatt på Vargeia Ulrik Brøndbo/Iver Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad

 

Til toppen