Hjort- og elgbørs 2022

Hjort- og elgbørs 2022

Her finner du oversikt og bilder over årets hjorteviltjakt.  I år skal det felles 205 elg og 50 hjort.

Hjort- og elgbørsen vil bli oppdatert hver ettermiddag/kveld.

All informasjon om felte dyr og bilder sendes til Inger Sofie, mob. 416 41 229.

Når det gjelder publisering av bilder, vil det vurderes nøye for hvert enkelt  bilde, hva som legges  ut. Om dere ikke har bilder av dagens "fangst" tas det gjerne imot pene jakt- og stemningsbilder.

Til dere som skal ut å jakte i år - skitt jakt!

Ønsker du å se bilde for hver skytter, klikk på navnet til denne.

Hjort- og elgbørs 2021

Nedenfor tabellen vil det etter hvert være mulig å legge ut bilder fra årets jakt.  Dere er velkommen med bilder av årets feltedyr, jegere/jaktlaget og natur- og stemningsbilder. 

Hjort- og elgbørs for 2022

Her finner du årets felte hjortevilt. Hjortejakten starter 1. september og elgjakta starter 25. september
Hjort- og elgbørs for 2022
Dato Type/alder Spir Skytter Vald
02.12. Hjort 12 spir Bjørnar Johannessen Aune/Aar/Aarmo
02.12. Hjortekalv Team KS Bygg Aavatsmarka
02.12. Fjorårshind Team KS Bygg Aavatsmarka
25.11. Fjorokse 2 spir Arnstein Kjøglum Bjørlia
20.11. Ku 129 2,5 år Arnstein Kjøglum Bjørlia
19.11. Kalv Ola Sigurd Grongstad Almås jaktlag
16.11. Spissbukk Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark
06.11. Hjort 7 spir 73 kg Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark
06.11. Spissbukk 2 spir 62 kg Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark
06.11. Kalv Svein Erik Kjølstad Hognes jaktlag
03.11. Hind Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
01.11. Hjortekalv Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
29.10. Kalv Stig Olav Barlien Vika jaktlag
29.10. Hjort 9 spir Johannes Rosendal Rosendal jaktlag
27.10. Hjort ikke oppgitt Hammer 2
25.10. Kalv 50 kg Åge Hammer Hammer/Mørkved/Aavatsmark
25.10. Hind Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark
25.10. Fjorku Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
23.10. Tv.kalv Jonsi Råm jaktlag
23.10. Okse Rune Saur Almås jaktlag
23.10. Tv.kalv Knut Arne Almås Tyldum/Okstad/Børstad
22.10. Hjort 8 spir Georg Mjøsund Hammer
22.10. Fjorokse 2 spir Marius Kjøglum Hjellsand Bjørlia
22.10. Fjorokse 4 spir Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
22.10 Ku Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
22.10. Fjorku Ola Sigurd Grongstad Almås jaktlag
22.10. Okse 2 spir Andreas S. Melhus Tyldum/Okstad/Børstad
22.10. Okse 10 spir Erik Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
21.10. Fjorokse 4 spir Iver Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
21.10. Fjorku Johannes Tyldum Tyldym/Okstad/Børstad
21.10. Okse 6 spir Per Jordal Halbostad
20.10. Okse 3 spir 150 kg Magnus Aavatsmark Hammer/Mørkved/Aavatsmark
18.10. Kalv Iver Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
16.10. Ku 139 kg John Berntsen Hammer/Mørkved/Aavatsmark
16.10. Okse 7 spir Lars Kjetil Okstad Tyldum/Okstad/Børstad
16.10. Okse 9 spir Raymond Saur Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
16.10. Fjorokse Ivar Skarland Råm jaktlag
15.10. Okse 4 spir Sondre Flått Almås jaktlag
15.10. O.kalv Raymond Saur Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
14.10. kalv Kjetil Vika jaktlag
14.10. Fjorhind Jan Einar Dahl Eid/Eidsmoen
14.10. Ku Ola Sigurd Grongstad Almås jaktlag
13.10. Ku Erling Lundstadsveen Eid/Eidsmoen
12.10. Fjorku Ole Jo Brembu Brembu 1
12.10. Kalv Grete Søyseth Kjølstad jaktlag
11.10. Fjorku Alvin Søyseth Kjølstad jaktlag
10.10. Okse 6 spir Håkan Vika jaktlag
10.10. Ku 190 kg Per Stensland Hammer 2
10.10. Okse 230 kg Ole Fredrik Skulstad Hammer 2
09.10 Okse 4 spir Børge Henden Kjølstad jaktlag
09.10. O.kalv Erik Anda Hammer 2
09.10. Kukalv Håvard Austgulen Hammer 2
09.10. Ku 161 Jonas Kjøglum Hjellsand Bjørlia
09.10. okse 118 kg Knut Erik Eldstad Grongstad jaktlag
08.10. Ku GK Fiskum Hammer/Mørkved/Aavatsmark
08.10. Kukalv Lise Solli Tyrhaug Hammer/Mørkved/Aavatsmark
08.10. Fjorku 117 kg Karl Magne Grannes Grongstad jaktlag
08.10. Okse 3 spir Knut Morten Brøndbo Brembu 1
08.10. Okse 14 spir Johannes og Bjørnar Johannessen Aune/Aar/Aarmo
07.10. O.kalv Lars Magnus Øie Øie jaktlag
07.10. Okse 15 spir Børge Henden Hammer/Mørkved/Aavatsmark
05.10. Fjorku Stein Ove Skogen Øie jaktlag
04.10. Fjorku Iver Tyldum Tyldum/Okstad/Børstad
04.10. Fjorku 94 kg Alvin Søyseth Hammer/Mørkved/Aavatsmark
03.10. Fjorku 100 kg Lise Solli Tyrhag Hammer/Mørkved/Aavatsmark
03.10. Kalv Eln Marie Vingen Øie jaktlag
03.10. Tv.kalv Fabian Emil Stang Steffen Fuglerud Eid/Eidsmoen
02.10. Fjorokse 3 spir Realf Helgesen Jr. Øie jaktlag
02.10. Fjorokse 6 spir Kristoffer Mo Røli Tyldum/Okstad/Børstad
02.10. Okse 5 spir Oddvar Aardal Lona
02.10. Okse 4 spir Truls Kjøglum Hjellsand Bjørlia
02.10. Fjorokse 6 spir Sturla Kjøglum Grongstadnesset
02.10. O.kalv Tore Mosling Ragna Saur og Rickie Hognes jaktlag
02.10. O.kalv 55 kg Johannes Rosendal Vikan Rosendal jaktlag
01.10 Kalv skadet kassert Oberst Ramberg Hammer/Mørkved/Aavatsmark
01.10. Ku Lornts Mørkved Hammer/Mørkved/Aavatsmark
01.10. Okse 10 spir Helge Gundersen Grongstadnesset
01.10. Okse 2 spir Ole Jørgen Kjøglum Almås jaktlag
01.10. Ku Ole Jørgen Kjøglum Almås jaktlag
01.10. Okse 5 spir 212kg Knut Aril Skarland Råm jaktlag
01.10. Tv.kalv Kristoffer Mo Røli Tyldum/Okstad/Børstad
01.10. Fjorku Magne Andreas Raaum Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
01.10. Fjorku 130 kg Stein Erik Saur Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
01.10. Fjorokse 2 spir Gudny Furnes Brembu 1
01.10. Fjorku Bjørn Arve Grannes Grongstad jaktlag
30.09. Fjorokse Anders Hammer Strømman Hammer jaktlag 1
30.09. Fjorokse Nils Olav Kjølstad Kjølstad jaktlag
30.09. Fjorku Jon Hille-Valle Eid/Eidsmoen
30.09. Okse 4 spir 132 kg Erik Tyldum Tyldum/Okstad Børstad
30.09. Kalv Jørgen Aune Sagvik Aune/Aar/Aarmo
30.09. Spissbukk Jogeir Brøndbo Brembu 1
30.09. Okse 4 spir Kjell Ole Renå Brembu 2
30.09. kalv Alf Mjøsund Flått jaktlag
29.09. Kalv Stig Olav Barlien Vika jaktlag
29.09. Okse 4 spir Robin Franzen Almås jaktlag
29.09. Okse 10 spir 250 kg Arnt Birger Grannes Grongstad jaktlag
29.09. Fjorku 120 kg Erlend Okstad Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
29.09. Fjorokse 2 spir Raymond Saur Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
29.09. Okse 3 spir Birger Aarmo Aune/Aar/Aarmo
29.09. Okse 11 spir Stian Bonnevie Hammer/Mørkved/Aavatsmark
29.09. Fjorku 136 kg Rune Flataas Hammer/Mørkved/Aavatsmark
29.09. Fjorokse Hallgeir Flasnes Tyldum/Okstad/Børstad jaktlag
29.09. Fjorokse 3 spir Joar Haugan Jaktfelt Øie 1
28.09. Fjorokse Turid Sættem Eggen Halbostad
28.09. Kalv Hunndyr Geir Eggen Halbostad
28.09. Okse 2 spir 137 kg Audun Hognes Hognes jaktlag
28.09. Kalv Helge Heggland Hammer/Mørkved/Aavatsmark
28.09. Fjorku Magnus Brøndbo Almås jaktlag
28.09. Kalv Ketil Kjølstad Vika jaktlag
28.09. Okse 14 spir 288 kg Karl Magne Grannes Grongstad jaktlag
28.09. Okse 4 spir Kai Magne Rosendal Rosendal jaktlag
28.09. Okse 2 spir Arve Rosendal Rosendal jaktlag
28.09. Fjorokse 3 spir Joar Haugan Jaktfelt Øie 1
28.09. Fjorku Jørgen Aune Sagvik Martin og Jonas Aune/Aar/Aarmo
27.09. Okse 6 spri Lornts Nagelhus Kongsmoen/Bjøråa/Løkholmen
27.09. Fjorokse 4 spir 128 kg Johan Moe Romstad Almås 2
27.09. Kalv William Rydland Kjølstad jaktlag
27.09. Ku 167 kg Kristoffer Aavatsmark Hammer/Mørkved/Aavatsmark
27.09. Ku 180 kg Ellen Mørkved Hammer/Mørkved/Aavatsmark
27.09. Okse 12 spir Morten Johan Brøndbo Jaktfelt Øie 1
27.09. Fjorku Jørn Pedersen Grongstadnesset
27.09. Fjorku Leif Olav Rosendal Rosendal jaktlag
27.09. Fjorokse Erik Berg Heimdal Erlend Mediaas Flått jaktlag
27.09. Fjorokse Ole Joar Flaat Flått jaktlag
27.09. Fjorku Paul Ertsaas Flått jaktlag
27.09. Fjorku Thomas Holthe Hammer/Mørkved/Aavatsmark
26.09. Okse 3 spir 155 kg Leiv Helsingen Hammer/Mørkved/Aavatsmark
26.09. Fjorokse 2 spir Anders Lilleberre Kjølstad jaktlag
26.09. Ku Paul Ertsaas Flått jaktlag
26.09. Okse 5 spir 186 kg Karianne Olsen Råm jaktlag
26.09. Fjorokse 4 spir Bjørnar Blengsli Eid/Eidsmoen
26.09. Kalv 31 kg Johannes Rosendal Rosendal jaktlag
26.09. Ku Johannes Rosendal Rosendal jaktlag
26.09. Ku 132 kg Olav E. Grongstad Jan Einar Dahl Grongstad jaktlag
26.09. Fjorokse 2 spir Snorre Vannebo Grongstadnesset
26.09. Fjorokse 4 spir Sturla Kjøglum Grongstadnesset
26.09. Fjorku Karn Marita Johannessen Aune/Aar/Aarmo
26.09. Ku Roy Haugen Jaktfelt Øie 1
25.09. Ku 140 kg Per Erik Lykstad Lona
25.09. kalv Vidar Grongstad Jaktfelt Øie 1
25.09. Kalv Roy Haugen Jaktfelt Øie 1
25.09. Okse 12 spir Håkon Olsen Valmo Kjølstad jaktlag
25.09. ku Ingvild Lervåg Kjølstad jaktlag
25.09. Okse 6 spir Marius Vold Vika jaktlag
25.09. Fjorokse Bård Håvard Viken Vika jaktlag
25.09. Fjorokse Bård Håvard Viken Vika jaktlag
25.09. Fjorokse Johan Kristian Brembu og Knut Morten Brøndbo Brembu 1
25.09. Okse 8 spir 230 kg Jon Marius Harsvik Bjørlia
25.09. O.kalv Leif Olav Rosendal Rosendal jaktlag
25.09. Fjorokse Tor Erik Wibe Råm jaktlag
25.09. Okse 11 spir Jo Arne Kjøglum Skarland/Kjøglum
25.09. Okse 6 spir Rolf Arne og Peder Skarland/Kjøglum
25.09. Okse Jogeir Brøndbo Brembu 1
25.09. Fjorku 123 kg Magnus Aavatsmark Hammer/Mørkved/Aavatsmark
25.09. Fjorku 160 kg David Skaufjord Hammer/Mørkved/Aavatsmark
25.09. Fjorku Helge Gundersen Grongstadnesset
25.09. Okse 2 spir Martin Mjøsund Hognes jaktlag
25.09. Fjorokse Lasse Saur Hognes jaktlag
01.09. Fjorhind Jogeir Saur Hammer/Mørkved/Aavatsmark
Til toppen